Jaunumi

Sandlers svin iespaidīgu nobraukuma rekordu

BMW K 1200 LT vadītājs Darens Sandlers sasniedzis fantastisku rekordu – nepilnos piecos gados viņš ar savu luksusa tūrisma motociklu nobraucis 200 000 jūdzes (320 000 kilometrus). Šim 44 gadus vecajam Ņūhempšīras (ASV) iedzīvotājam nav vajadzīgs automobilis, jo viņš brauc ar motociklu visu gadu gan uz darbu, gan brīvajā laikā, pēdējos piecos gados katru dienu pārvarot iespaidīgu attālumu – vidēji 137 jūdzes dienā.

01.jpg

Lai tik īsā laikā veiktu šādu distanci, kas aptuveni atbilst 11 reižu braucienam apkārt pasaulei, nepieciešams uzticams, ātrs, ergonomiski efektīvs un izcili komfortabls transporta līdzeklis. Darens to lieliski zina, jo šis jau ir viņa otrais K 1200 LT motocikls. Turklāt ievērības cienīgs ir fakts, ka arī ar iepriekšējo K 1200 LT Darens gandrīz sasniedza 200 000 jūdžu nobraukumu un būtu jau pirms vairākiem gadiem svinējis tālbraucēja rekordu, ja to nebūtu izjaukusi kādas autovadītājas neuzmanīgā rīcība.

“Man no 2000. gada bija viens no oriģinālajiem K 1200 LT modeļiem, ar kuru es biju nobraucis 193 000 jūdzes, bet 2005. gada 11. janvārī kāda sieviete, pie auto stūres runādama pa mobilo tālruni, no aizmugures ietriecās manā motociklā, nogāžot mani uz asfalta,” stāsta garīgās veselības speciālists, kuram nemaz nešķiet apgrūtinoši 1200 jūdžu braucieni nedēļā uz klīnikām. “Par laimi, ķivere izglāba man dzīvību, un drīz vien es atkal biju gatavs sēsties seglos. Jau tā paša mēneša beigās varēju lepoties ar jaunu BMW K 1200 LT motociklu, ar kuru braucu vēl joprojām.” 

Pirms sava pirmā K 1200 LT iegādes Darens brauca ar BMW R 1150 RS, ar kuru bija pārvarējis 92 000 jūdzes. Uz četru cilindru K Series BMW viņš pārgāja tāpēc, ka vēlējās izmēģināt šo komfortablo BMW tūrisma motociklu tālbraucēju līderi, kas īpaši izceļas tieši uz ASV ceļiem. Ar pirmo LT motociklu Darenam nebija nekādu problēmu, lai gan Jaunanglijas reģionā ir vieni no skarbākajiem laika apstākļiem Amerikā un ziemā temperatūra regulāri noslīd līdz mīnus 20 grādiem pēc Celsija.

02.jpg

Pirmā LT motocikla pagarinātā garantija bija Darenam lieliski noderējusi, tāpēc viņš izvēlējās to, arī pērkot otro motociklu MAX BMW Motorcycles dīleru firmā Ņūhempšīrā. Tagad līdz garantijas laika beigām vēl atlikuši divi gadi, un Darens vēl nedomā nomainīt šo daudz pieredzējušo braucamo. Ja neskaita individuāli izveidotu muguras atbalstu un dažus papildu komforta balstus kājām, motocikla komplektācija ir pilnībā standarta.

“LT gaita ir līgana, komfortabla un braukšana sagādā prieku visu cauru gadu,” atzīst Darens. “Lielāko daļu šī attāluma esmu veicis ziemā, tāpēc LT aizsardzība pret vēju un aukstumu ir vitāli svarīga, sevišķi šajā ASV reģionā, kur sals valda sešus vai septiņus mēnešus gadā." 

“Tas lieliski darbojas lietū, slapjdraņķī un miglā, un jāizsaka dziļa pateicība MAX BMW Motorcycles tehniķim Dveinam Robišo (Dwayne Robichaud), kurš remontē manu motociklu. Servisa intervāli nav gluži "regulāri", jo es nobraucu ļoti lielus attālumus, tomēr motocikls ir izcili labi kopts. Es mainu eļļu ik pēc apmēram 15 000 jūdzēm, bet šādu attālumu nobraucu pāris mēnešos. Tam ir tikai otrais amortizatoru komplekts un vēl joprojām oriģinālais sajūgs!”

03.jpg

Lielāko tiesu attāluma Darens nobrauc augstākajā pārnesumā kruīza ātrumā. Kad motocikls bija jauns, tā degvielas patēriņš bija līdz 50 jūdzēm uz galonu (21 km/l), un arī vēl tagad tas sasniedz vidēji 40 jūdzes uz galonu (16,9 km/l). Darenam pat izdevās nobraukt 60 000 jūdzes (100 000 kilometrus), nemainot priekšējo riepu, pārliecinoši parādot, ko var panākt, apdomīgi piedodot gāzi! 

Kad MAX BMW Motorcycles galvenais dīleris Makss Stratons jau bija noteicis Darena svinību dienu par godu 200 000 jūdžu nobraukuma sasniegšanai nepilnos piecos gados – 27. janvāri, Darenam līdz balvas oficiālai apstiprināšanai vēl bija jānobrauc vairāki simti jūdžu. Lai visi noteikumi būtu ievēroti, viņš piecēlās divos naktī un nobrauca 300 jūdzes no Konektikutas līdz Meinai, sasniedzot savu pirmo 200 000 jūdžu mērķi. 

Otrs mērķis tika sasniegts vēlāk tajā pašā dienā, kad odometra rādītājs sasniedza 200 053, jo iegādes brīdī, 2005. gadā, K 1200 LT sākotnējais odometra rādījums bija 53 jūdzes. Un visbeidzot – trešais nepieciešamais mērķis bija vēl papildu 60 jūdzes, lai visas nobrauktās 200 000 jūdzes būtu “īstas Jaunanglijas jūdzes”. Tā kā Darens 2005. gadā bija izbraucis tikai 30 jūdzes ārpus Jaunanglijas reģiona, viņš bija apņēmies nobraukt papildu 60 jūdzes, lai kompensētu šo distanci turp un atpakaļ un pilnībā apstiprinātu savu lielisko rekordu. 

Sestdien, 30. janvārī, Darens tika uzņemts kā goda viesis MAX BMW Motorcycles dīleru firmā, kur viņš tikās ar klientiem, uzklausīja senu draugu apsveikumus un sniedza intervijas. Viņš saņēma dāvanā BMW Streetguard jaku un atbrīvojumu no pēdējās iemaksas par K 1200 LT kā tirgotāju labvēlības žestu tik cienījamam un uzticīgam klientam.

04.jpg

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website