Jaunumi

Rodstera laiks

Lai BMW motociklu F sērija būtu pilnīga, tajā trūkst tikai rodstera. Pagaidām! F 800 R modelis pievienosies populārajai BMW Motorrad F sērijas saimei jau maijā.

Rodstera F 800 R sagatavošana ilga vairākus gadus. Tam par iemeslu dizaineru nenogurstošas rūpes, lai motocikls būtu ne tikai tehniski nevainojams, bet arī izskatītos nudien labi. Tieši noņemoties ap izskatu pagājušas daudzas nogurdinošas darba stundas un uz rasējamā dēļa nodeldēti neskaitāmi zīmuļi, pirms gatavais koncepts tika nodots datorgrafiķu rokās jau precīzai apstrādei.
Atskatīsimies pagātnē, kad 2006. gada janvārī kaskadieris Kriss Pfeifers ar ‘uzlabotu’ F 800 moci spīdoši atzīmējās Stuntwars sacensību šovā Floridā, izcīnot pārliecinošu uzvaru. Lielu interesentu uzmanību piesaistīja arī viņa elegantais motocikls. Tas nebija Pfeifera garāžas tūnings, bet gan plānota pirmā fāze F 800 R tapšanā.

Kā skaidro BMW Motorrad dizaina departamenta viceprezidents Deivids Robs, šāda speciāli modificēta moča izrāde bija nepieciešama, lai saprastu sabiedrības noskaņojumu un varētu izveidot tieši tādu produktu, kādu to grib redzēt publika. „Vēl tad, kad jau nobeigumam tuvojās F 800 S un ST sagatavošana, mēs centāmies saprast, kā vajadzētu izskatīties modelim, kad tas ‘nometīs apģērbu’. Ir jāiziet garš daudzpakāpju dizaina process iekams pirmais prototips ierauga dienasgaismu. Atšķirībā no sporta un tūrisma versijām, kur daudzus motocikla mezglus var noslēpt zem aptecētājiem, F 800 R viss ir atkailināts, tādēļ šeit kompozīcijai jābūt krietni pārdomātākai, un tai jāvelta daudz vairāk uzmanības,” uzsver Robs.

Tādējādi Pfeifera akrobātika kļuvusi par nozīmīgu F 800 R dizaina sastāvdaļu. No vienas puses tas ir spožs šovs, taču no otras – viņa veiktie vingrinājumi ļauj redzēt motociklu tādos rakursos, kādus ikdienā pat grūti iedomāties, un tādējādi arī novērtēt dažādu detaļu funkcionālitāti un to vizuālo pievilcību.

Bez tam, protams, nedrīkst aizmirst par publicitāti. Pfeifera uzstāšanās allaž tikusi atspoguļota dažādos medijos, tostarp specializētajos motociklu žurnālos kompetenti eksperti, novērtējot viņa braucamrīka modifikācijas, nekavējās izdarīt dažādus secinājumus, lai informācijas kāriem interesentiem dotu norādes par to, kā varētu izskatīties topošais F 800 R.

„Bija nudien aizraujoši vērot, kā prese attīsta mūsu idejas un mediju datorgrafiķi ģenerē izdomātus prototipu attēlus, pasludinot tos par topošo modeli,” atceras vadošais dizaineris. „Parasti tie bija tikai fantāzijas augļi, tomēr nevar noliegt, ka daļa no viņiem saprata mūsu dizaina filozofiju un maldījās pareizā virzienā...”

Cenšoties saglabāt zināmu idejisku radniecību ar lielo brāli K 1300 R, F 800 R tomēr ir veidots kā pilnīgi atšķirīga personība. Skaidrs, ka šādas klases mocim nav jābūt glītam un draudzīgam. Strītfaiteris valdzina ar savu pašpuicisko vienkāršību un temperamentu. Veiksmes formula šķiet aplam vienkārša, taču jāsaprot, ka tajā nav pieminētas dažās itin prozaiskas detaļas, ko lietotāji sagaida no BMW motocikliem. Tās ir dinamiskās īpašības, gaitas kvalitāte, moderns tehniskais aprīkojums un, protams, augsta līmeņa drošība. Nē, arī par tām nav piemirsts, taču tas ir jau cits stāsts...

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website