Jaunumi

BMW pošas uz Arktiku

Kompānija Lotus Engineering izgatavojusi neparastu pārvietošanās līdzekli, kam piešķirts apzīmējums CIV (tas varētu tikt atšifrēts kā Concept Ice Vehicle). Šīs attēlā redzamās trīsslieču kamanas, kas izgatavotas no visdažādāko transporta līdzekļu detaļām, paredzētas ātrai braukšanai pa ledus un sniega laukiem. Britu dēkaiņi Endrjū Mūns un Endrjū Regans ar šādu braucamrīku gatavojas doties transarktiskajā ekspedīcijā.
Interesanti, ka motorkamanām par piemērotāko spēka agregātu atzīts BMW 1150 cm3 boksermotors, kas pielāgots E85 markas degvielai jeb bioetanolam. Pirmie testi pierādījuši, ka līdzena sniega laukos CIV spēj traukties ar 135 km/h lielu ātrumu. Tā kabīnes aprīkojumā ietilpst speciāla radara ierīce, kas ļauj savlaicīgi ‘pamanīt’ ceļā esošas ledus plaisas un lielākas bedres. Turklāt braucamrīks sver aptuveni 360 kg, tātad vajadzības (avārijas) gadījumā ceļotāji varēs to kādu gabaliņu pārvietot arī stumjot.

full.jpg

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website