Jaunumi

Smetss iesilda G 450 X supermoto šovā

Beļģu motokrosa leģenda Džoels Smetss ar BMW Motorrad vienības atbalstu kā privātbraucējs ar jauno G 450 X moci piedalījies prestižā Proximus Superbiker šova supermoto sacensībās.

full2.jpg

Jau 22. reizi motosezonas nogalē Beļģijas mazpilsētiņas Metē pievārtē norisinājās aizraujošs šovs, kas bija pulcinājis vairāk nekā 30 tūkstošus fanu no visas Eiropas. Tradicionāli galvenie šī pasākuma popularitātes iemesli ir sacensību daudzveidība, kompaktais formāts un, bez šaubām, iespaidīga dalībnieku-zvaigžņu plejāde. No 370 dalībniekiem pazīstamākie šoreiz bija Džefs Vards, Stefans Evertss, Stefans Šambons, Trojs Korsers, Mikaels Pišons, Freds Bolē, Īvs Demarija, Džošs Kopinss, Andrea Bartolini, Režīss Lakonī, Derils Atkinss, Sebastjēns Legrēls, Jurgens Kincls un citi, tostarp arī pieckārtējais motokrosa čempions Džoels Smetss.

Pēdējo reizi Smetss bija startējis supermoto sacensībās pirms pieciem gadiem, un viņš, lai gan startēja veterānu-zvaigžņu kategorijā, nemaz nepretendēja uz augstām vietām, bet pasākumā kopā ar vecajiem cīņubiedriem piedalījās tikai prieka pēc.

„Es nemaz necerēju pēc tik ilga pārtraukuma kvalificēties īpaši augstā vietā. Biju sev pieņēmis olimpisko principu, ka galvenais ir piedalīties,” atzinās beļģu motokrosa veterāns.

full1.jpg

Neraugoties uz stipri ierobežoto treniņu un izmēģinājumu braucienu laiku, viņa mehāniķis Žanpjērs dūšīgi pastrādāja, pielāgojot BMW G 450 X supermoto trases specifiskajiem apstākļiem. Kvalifikācijas noslēgumā izrādījās, ka 20 veterānu kompānijā Smetss bija uzrādījis 11. laiku. Pirmajā braucienā viņam pēc aizraujošas cīņas ar Džošu Kopinsu, Cedriku Melotu un Režīsu Lakonī izdevās izcīnīt devīto vietu. Uzvarēja francūzis Pišons. Tiesa, otrais brauciens vecmeistaram vairs nebija tik rezultatīvs. Dažus apļus pēc visai veiksmīgi izrauta starta nelielas tehniskas ķibeles dēļ viņam nācās izstāties no turpmākas cīņas, kā rezultātā arī fināls gāja secen.
„Neraugoties uz šo neveiksmi, es uzskatu, ka mēs paveicām spīdošu darbu – mums izdevās būt par redzamiem šova dalībniekiem un nodemonstrēt publikai G 450 X iespaidīgo potenciālu,” pēc finiša secināja Smetss.
Beļģu krosa veterāns vēl negatavojas atgriezties iesildītos pēļos. Nākamā reize, kad viņš atkal sēdīsies BMW moča seglos būs jau 15., 16. novembrī, kad Smetss startēs populārajās Red Bull Knock Out pludmales krosa sacīkstēs.

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website