Jaunumi

Simo Kirsi kļūst par Eiropas čempionu

Simo Kirsi ar jauno enduro baiku BMW G 450 X pagājušajā nedēļas nogalē Matighofenē, Austrijā izcīnījis Eiropas čempiona titulu.

Somu motobraucējs bija savā labākajā formā un atradās vadībā visas trīs dienas no starta līdz finišam, nerespektējot to, ka sacīkstes norisinājās tieši Lauvas midzeņa teritorijā, proti, tikai dažus kilometrus no sīvākā konkurenta austriešu motociklu ražotāja KTM galvenās mītnes.

Šī bija nudien sīksta spēkošanās sarežģītā un slidenā kalnu trasē. Spēcīgu opozīciju no KTM sastādīja vairākkārtējais pasaules čempions Samuli Aro un viens no enduro pasaules čempionāta vadošajiem braucējiem Alesandro Belometi, Husaberg galvenais spēks bija junioru pasaules čempions Joakims Ljungrēns, savukārt Aprilia galvenās cerības saistīja ar pieredzējušo francūzi Antuānu Leteljē. Tomēr 29-gadīgais Kirsi spēja cīņas iznākumu vērst pa labu BMW, turklāt ar ļoti pārliecinošu pārsvaru. Tuvākais konkurents Ljungrēns pēc trijiem sacīkšu apļiem atpalika no somu motobraucēja par vairāk nekā minūti un faktiski nespēja apdraudēt līdera pozīcijas, kuras vēl papildus nostiprināja komandas ātrais un precīzais darbs pitstopu laikā.

full.jpg

Otrs BMW Motorrad Motorsport braucējs Berts Maijers nevarēja sacensībās piedalīties iepriekšējā nedēļas nogalē gūtās traumas dēļ. Viņu aizstāja ekstrēmās braukšanas speciālists un prestižā rallija Red Bull Romaniacs otrās vietas ieguvējs Gerhards Forsters, kurš arī Austrijā cīnījās dūšīgi un finišā spēja ierindoties desmitajā vietā.

„Man jau pirmajā posmā izdevās izrauties vadībā un uzņemt labu tempu,” komentē Simo Kirsi. „Gāja lieliski un es burtiski izbaudīju šīs sacīkstes, jauko rudenīgo laiku un trasi ar atšķirīga seguma posmiem. Apstākļi man kaut kādā ziņā atgādināja dzimto Somiju. Beigās gan biju nedaudz noguris un gribējās dzert, tādēļ mazliet atslābināju uzmanību un pat trasē aizķēru koku, taču tur zaudēju tikai pāris sekundes... Es vēlos pateikties savai komandai par lielisko darbu un BMW par šo nudien lielisko motociklu.”

Pēc šī panākuma Kirsi nebūt nav nolēmis atdusēties uz lauriem, bet jau gatavojas nākamajām sacīkstēm – enduro sacīkšu šovam telpās, kas notiks 7. novembrī Milānā.

Europas čempionāta kopvērtējums (punktos)
XCPro klase:

1. Simo Kirssi (Somija, BMW Motorrad Motorsport) – 66,87
2. Bernhards Valcers (Austrija, KTM) – 54,60
3. Rudijs Pešls (Austrija, KTM) – 54,30

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website