Jaunumi

Pirmā sezona aiz muguras

Ar sacīkšu nedēļas nogali Mendē, Francijā noslēgusies BMW Motorrad Motorsport vienības pirmā sezona enduro pasaules čempionātā.

Jaunajam BMW enduro modelim G 450 X pirmās ugunskristības bija jau 2007. gadā, taču šosezon tas tika likts lietā ar pilnu slodzi – ražotāja komanda piedalījās visos astoņos pasaules čempionāta posmos un bavāriešu tehnika spīdoši izturēja smago pārbaudījumu, sasniedzot arī vairākus augstvērtīgus rezultātus. Šosezon gūtā pieredze ļauj BMW komandai ar lielu optimismu sagaidīt nākamā gada enduro pasaules čempionātu.

Tiesa, PČ pēdējā posmā – Eiropas GP – BMW Motorrad Motorsport komandas braucējus vajāja dažādas ķibeles. Kritienā nelāgi sasitis celi, jau pirmajā sacīkšu dienā bija spiests izstāties junioru klases braucējs Berts Maiers. Sāpju dēļ viņš nevarēja turpināt sacensības arī otrajā dienā. Septiņkārtējais pasaules čempions Anderss Eriksons pirmajā dienā demonstrēja lielisku sniegumu un šķita, ka šīs sacīkstes varētu kļūt par viņa labākajām. Dienas beigās viņš ierindojās 6. vietā E3 klasē, taču bija viens no ātrākajiem gan ekstrēmajā, gan motokrosa posmā. Diemžēl sacīkšu otrajā dienā Anderss pēc pirmā sacīkšu posma bija spiests izstāties negaidīta slimības uzliesmojuma dēļ...

Veiksmīgs sezonas nobeigums izdevās vienīgi E2 klases braucējam Džefam Goblē, kurš gan pirmajā, gan otrajā dienā finišēja 10. vietā. Šīs bija viņa otrās sacīkstes pēc muguras traumas izārstēšanas un viens no labākajiem sezonas rezultātiem. Par spīti kreisās rokas nespēkam viņš bija ļoti ātrs ekstrēmajā posmā, kā arī uzrādīja labu rezultātu motokrosa sekcijā, pierādot, ka traumas sekas praktiski ir izdziedētas.

Jaunizceptais Vācijas čempions Simo Kirsi Francijas posmu izlaida, gatavojoties Eiropas Cross Country čempionāta finālam, kas notiks šajā nedēļas nogalē – 19. oktobrī.  

BMW Motorrad Motorsport komandas menedžeris Volfgangs Fišers: „Pirmā pilnā enduro pasaules čempionāta sezona mums ir beigusies. Ir laba sajūta, apzinoties, ka komanda daudz iemācījusies no savām veiksmēm un neveiksmēm. Mums arī izdevās sasniegt savu mērķi, proti, nokļūt uz goda pjedestāla. Taču – pats galvenais – mēs esam guvuši ļoti vērtīgu pieredzi un pārbaudījuši savu jauno moci visdažādākajos braukšanas apstākļos un visatšķirīgākajā sacīkšu vidē. Mūsu uzdevums 2009. gadā ir vienkāršs – kļūt par vienu no stiprākajām pasaules enduro komandām. Es domāju, ka mums ir gan pieredze, gan tehnika, lai to paveiktu.” 

2008. gada enduro pasaules čempionāta kopvērtējums

E1
1. Mika Ahola (Somija, Honda) – 375 punkti
2. Ivans Servantess (Spānija, KTM) – 346 punkti
3. Simone Aregoni (Itālija, Yamaha) – 302 punkti

E2
1. Džonijs Obērs (Francija, Yamaha) – 361 punkti
2. Juha Salminens (Somija, KTM) – 353 punkti
3. Alesandro Belometi (Itālija, KTM) – 259 punkti
...
10. Simo Kirsi (Somija, BMW) – 139 punkti
...
15. Žans Fransuā Goblē (Beļģija, BMW) – 70 punkti

E3
1. Samuli Aro (Somija,KTM) – 328 punkti
2. Marko Tarkala (Somija KTM) – 317 punkti
3. Sebastjēns Gijoms (Francija, Husqvarna) – 298 punkti
...
10. Anderss Eriksons (Zviedrija, BMW) – 170 punkti

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website