Jaunumi

Atlētsks strītfaiters K 1300 R

Pēc savas filozofiskās būtības strītfaiteram nav jābūt pašam sportiskākajam mocim visā mikrorajonā, taču tas tiek vērtēts pēc pašpārliecinātās stājas un atlētiskās konstitūcijas. Un šis skaistulis K 1300 R, ko par godu K sērijas 25. gadadienai BMW nule kā prezentējis Ķelnes motociklu šovā Intermot, savam saimniekam kaunu nedarīs.

Protams, galvenais jaunā modeļa lepnums ir dzinējs. Tā ir īsta spēkstacija – četrcilindru rindas motors ar darba tilpumu 1293 cm3, kas spēj attīstīt līdz 173 ZS jaudu (pie 9250 apgriezieniem) un 140 Nm griezes momentu. Ar tādu ceturtdaļjūdzes uzrāviensacīkstē jūs kaunā nepaliksiet.

full2.jpg

Lai gan jaunās ES prasības attiecībā uz motociklu dzinēju degvielas patēriņu un izplūdes gāzēm ir ļoti stingras, BMW lieku reizi pierāda savu tehnoloģiju progresivitāti. Jauns dzinēja elektroniskais vadības bloks, jauna dizaina izplūdes trakts ar sešstūra formas klusinātāju un trīspakāpju katalizatoru ļauj panākt vēlamo. Dzinējs ar dobji piesmakušu rūcienu apliecina savu koncentrēto enerģiju.

Vizuāli tas stipri neatšķiras no priekšgājēja K 1200 R, taču ar dažām speciāli modificētām detaļām dizaineriem izdevies jaunajam piešķirt vēl dinamiskāku izskatu. Rūpīgi ieskatoties, var pamanīt kompakti veidoto priekšējā riteņa dubļu sargu, agresīvākas formas radiatora aptecētājus u.tml. detaļas.

full3.jpg

BMW transmisija nodrošina maksimāli efektīvu spēka pārvadu. Šis ir vienīgais modelis strītfaiteru saimē, kas aprīkots ar divpakāpju kardāna piedziņu. Ātrumkārbas pārnesumi pielāgoti dzinēja jaudai, pārslēdzējs darbojas ar izsmalcinātu vieglumu. Aizmugurējais ritenis ar jaunu profila izmēru (190/55) rūpējas lielisku saķeri uz asfalta.

Speciāli strītfaitera agresīvajai dabai pielāgota Duolever priekšējās piekares sistēma.  Pateicoties apakšējās balstsviras nelielai modifikācijai izdevies panākt precīzāku vadāmību. Harmoniska kopējā kompozīcija, adaptēta šasijas ģeometrija, pazemināts smaguma centrs un stingrs atsperojums nodrošina mocim lieliskas gaitas īpašības un maksimālu un stabilitāti. Protams, K 1300 R papildaprīkojumā tiks piedāvāta arī BMW oriģinālā elektroniski regulējamā piekare (ESA II), kas ļauj automātiski pielāgot motocikla šasijas darbību braukšanas stilam un konkrētiem ceļa apstākļiem.
Ražotājs ziņo, ka tikusi optimizēta (revidēta nevis radikāli izmainīta) motocikla vadības ergonomika. Īpaši neiedziļinoties niansēs tā tiek raksturota kā ...izskatās labāk un darbojas precīzāk, taču par to neesot jārunā, bet gan jāļauj, lai katrs interesents pārliecinās pats. Nu ko, gaidīsim jauno strītfaiteru BMW K 1300 R jau drīz ierodamies mūsu tirgū!

full.jpg

 

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website