Jaunumi

Pirms dodaties piedzīvojumu braucienā

2008. gada sākumā populārais britu rakstnieks un dēkainis Roberts Vikss (Robert Wicks) laida klajā savu pirmo piedzīvojumu braucieniem veltīto grāmatu Adventure Motorcycling. Tajā viņš plaši un detalizēti aprakstījis visu, kas būtu jāņem vērā, pirms pametat māju, dodoties nopietnā moto ceļojumā. Grāmatā atrodami neskaitāmi noderīgi padomi piemērotākā motocikla izvēlei, plānošanai, budžeta aprēķināšanai, tehnikas apkopšanai un ceļojuma sadzīves organizēšanai u.tml. Angļu izdevums izrādījies tik populārs, ka tiek izlaists atkārtotā metienā, bet šobrīd sagatavošanā ir arī vācu tulkojums.

Savu autora honorāru Roberts Vikss nolēmis ieguldīt nākamās motobraucēju rokasgrāmatas veidošanā. Tā iecerēta kā ilustrēta pamācība pareizu bezceļu braukšanas iemaņu veidošanai, kas sevī ietver apvidus novērtēšanas spējas, stratēģijas plānošanu, kā arī atsevišķu sarežģītu tehnisku elementu izpildi. Lai iegūtu nepieciešamo ilustratīvo materiālu vajadzēja izvēlēties pietiekami sarežģītu un vienlaikus atraktīvu vidi. Pieredzējušajam motobraucējam, kurš savos ceļojumos pabijis vairāk nekā 50 valstīs, uzreiz bija skaidrs, ka piemērotākā vieta šim mērķim ir Islande.

„Nekur citur pasaulē nav iespējams vienuviet atrast tik atšķirīgus braukšanas apstākļus – sniegu, ledu, klintis, smiltis, asmeņus un dubļus,” savu izvēli skaidro Vikss.

Ar BMW Motorrad gādību par Viksa atbalstītāju kļuva Biking Viking – vietējais uzņēmums, kas organizē bezceļa braucienus pa Islandes gleznainākajām vietām ar BMW motocikliem, bet par ceļabiedru un fotomodeli paraugdemonstrējumiem viņš bija pieaicinājis BMW Off-Road braukšanas skolas vecāko instruktoru Saimonu Peiveju. Saimonam ir kolosāla bezceļa braukšanas pieredze: 2006. gadā viņš ar modificētu BMW F 650 GS startēja Dakaras rallijā un (kā vienīgais no savas komandas) arī spēja sasniegt nogurdinošo maratonsacīkšu finišu; šogad Transorientale Rally viņš ar BMW G 650 Xchallenge veica 11 tūkstošu kilometru no Sanktpēterburgas līdz Pekinai. Gadumijā Saimons plāno atkal piedalīties Dakārā, kas gan šoreiz notiks Dienvidamerikā. Bez tam Viksu ekspedīcijā pavadīja arī viņa draugs un līdzautors Gregs Beikers, kā arī pieredzējušais Islandes spēkratu fotogrāfs Torvaldūrs Kristmundsons. Pasākumā tika izmantota teju visa BMW enduro motociklu modeļu gamma – gan F 650 GS, gan F 800 GS kā arī smagnējo HP2 Enduro.

„Islande ir kolosāla vieta moto piedzīvojumiem,” pēc fotosesijas nobeigšanas secina Roberts Vikss. „Par spīti regulārām lietavām mēs sabildējām visu, ko vēlējāmies. Si Peivejs ir fenomenāls braucējs. Savulaik es biju apmācībās pie viņa Dienvidvelsā, taču līdz šim nevarēju iedomāties, ko viņš spēj paveikt ar motociklu. Tā bija bauda skatītājiem un profesionāls prieks fotogrāfam. Priecē, ka vienīgā tehniskas dabas problēma, kas mums atgadījās visas ekspedīcijas laikā, bija uz akmeņiem norauts kartera aizsargs vienam no 650-niekiem.”

Pats 193 cm garais un 111 kg smagais Roberts ceļojumā ne uz brīdi nešķīrās no sava personiskā BMW R 1200 GS Adventure. Viņš teic, ka, pateicoties savam augumam, spēj tikt galā ar to tik viegli kā ar enduro moci.

full.jpg

Tagad foto sesija ir galā un Roberts Vikss veic pēdējos sagatavošanas darbus, pirms mēneša beigās nodos savu jaunloloto piedzīvojumu grāmatu izdevniecībā Haynes iespiešanai. Paredzams, ka Adventure Riding Techniques varētu iznākt 2009. gada sākumā. Nav šaubu, ka tā līdzīgi kā Adventure Motorcycling kļūs par bestselleru motobraucēju sabiedrībā. Sekojiet informācijai!

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website