Jaunumi

Forsters finišē otrajā vietā rallijā Rumānijā

Pēc piecu dienu nogurdinošām cīņām noslēgušās Red Bull Romaniacs enduro rallija sacensības un BMW Motorrad Motorsport braucējs Gerhards Forsters ar G 450 X finišējis godpilnajā otrajā vietā. Labāks par viņu bija vienīgi britu triāla un enduro meistars Greiems Džarviss.

Pēdējā sacīkšu dienā rallija līderu trijotne Džarviss, Forsters un Kriss Biršs brauca nesteidzīgi un bez lieka riska, jo salīdzinoši īsajā (117 km) un tehniski vienkāršajā posmā viņu savstarpējo vietu kārtību izmainīt vairs nebija reāli. Vēl divas dienas iepriekš Forsteru no Džarvisa šķīra tikai 40 sekundes, taču kritiens sacīkšu ceturtajā dienā atsēdināja vācu motobraucēju deviņas minūtes atpakaļ un tas jau bija handikaps, ko atlikušajos posmos sadeldēt bija praktiski neiespējami. Jau posma sākumā trijotnei pievienojās arī holandiešu braucējs Franss Verhovens un tā četratā viņi sasniedza Crazy Bikers’ House speciālo posmu – pussgruvušu rūpnīcas ēku Sibiu pilsētas centrā, kas tur joprojām balo kā atgādinājums par aizgājušajiem Čaušesku laikiem. Šajās drupās braucējiem bija pa trepēm un šķībām laipām bija jāuzbrauc piektajā stāvā un jānokļūst uz jumta, kur atradās finiša rampa. Rallija beigu posma atraktivitāti gan mazliet izbojāja lietusgāze. Verhovens kā pirmais uz pakaļējā riteņa šķērsoja Red Bull goda vārtus finišā. Holandietim tā bija kā kompensācija par neveiksmēm iepriekšējās dienās. Džarviss finišēja otrais, bet Forsters turpat aiz viņa.

full.jpg

„Greiems aizvadīja ļoti veiksmīgu un taktiski gudru sacīksti, un visu laiku, sākot no pirmajiem posmiem, atradās man priekšā,” sacīkstes gaitu komentēja Forsters. „Tehniski sarežģītākajās sekcijās bija jūtams, ka BMW G 450 X ir izveicīgāks nekā viņa Sherco, un tas ļāva man noturēt viņu sasniedzamā attālumā. Taču Džarviss ir ātrs puisis, turklāt man gadījās neveiksmīgs, visai sāpīgs kritiens... Pēc tam vairs lieki neriskēju, jo svarīgi bija sasniegt finišu. Pēdējā sekcija rūpnīcas drupās izrādījās nudien viltīga – lietus, koka laipas, trepes un dažādas industriālas lamatas. Tas noteikti bija interesanti skatītājiem, taču vietām pat ļoti bīstami braucējiem. Esmu nudien gandarīts par izcīnīto otro vietu šajā ārkārtīgi nogurdinošajā rallija maratonā un priecīgs par to, ka piecu dienu laikā neradās nekādas ķibeles ar motociklu.”

Noteikti pieminēšanas vērti ir arī divi privātbraucēji ar BMW G 450 X močiem. Tie ir BMW inženieri Roberts Vagners un Florians Dītrihs, kuri pirmo reizi piedalījās tik sarežģītā enduro rallijā kā Red Bull Romaniacs un abi spēja sasniegt finišu Sibiu.

„Ir aizraujoši braukt ar BMW G 450 X tik sarežģītā trasē, jo motocikls priecē ar lielisku manevrētspēju un labām dinamiskajām īpašībām,”uzsver Vagners. „Bet trase bija nudien smaga. Priekšpēdējā dienā, kad spēcīgi sasitu potīti, vienubrīd es jau sāku domāt par izstāšanos. Taču esmu gandarīts, ka izturēju līdz finišam.”

Rezultāti

4 Pro klase:
1. Greiems Džarviss    Lielbritānija    Sherco          19:27:27
2. Gerhards Forsters   Vācija            BMW             +9:24
3. Kriss Biršs               Jaunzēlande  KTM              +22:54

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website