Jaunumi

BMW beidz maratonu sezonu ar uzvaru

BMW Motorrad Motorsport vienība, izcīnot uzvaru savā Open klasē Bol d’Or 24 stundu braucienā Maņikūras trasē, atzīmēja savas divu gadu sacīkšu programmas nobeigumu.

Lebastjēns Legrēls, Stefans Mertens un Braiens Pariots ar BMW HP2 Sport finišēja 29. vietā sacīkšu absolūtajā vērtējumā, bet savā klasē bija pārliecinoši ātrākie, ļoti pārliecinoši pārspējot tuvāko sekotāju Ducati komandu (Tjerī Capellu, Fredu Notti un Pjēru Solari).

Tiesa, šī nebija veiksmīgākā diena BMW komandas otrajai trijotnei – Ričardam Kūperam, Riko Penckoferam un Tomasam Hinterraiteram. Viņi vēl astoņas stundas pirms sacīkstes beigām atradās 14. pozīcijā, taču tad mocim negaidīti zuda jauda un samazinājās ātrums. Mehāniķi boksos ātrumā nespēja atrast problēmas cēloni, tādēļ viņiem no turpmākas cīņas nācās izstāties.

Uzvaru prestižajā Bol d’Or  maratonsacīkstē izcīnīja Suzuki Endurance Racing Team (Vinsents Filipe, Metjū Legraivs un Huljens da Kosta), kas 24 stundu laikā veica 747 apļus. Stiprā lietus dēļ braucienu beidza tikai 36 no 55 startējušajām komandām.

full1.jpg

„Tās bija nudien smagas sacīkstes, kuras vēl vairāk apgrūtināja laika apstākļi,” stāsta Sebastjēns Legrēls. „Man bija divas problēmas: pirmkārt, neiedegās degvielas beigu signāla lampiņa – kad to pamanīju, biju spiests vairāk nekā pusi apļa lēni ripināt, lai vispār nokļūtu līdz boksiem –, otrkārt, kritiens. Reizi es netrāpīju pareizā trajektorijā ātrā lejupejošā līkumā. Lai izvairītos no kritiena, biju spiests izbraukt no trases, taču drošības joslā asfalts bija slapjš un dubļains, tādēļ man neizdevās noturēt moci. Laimīgā kārtā piezemēšanās notika pavisam mazā ātrumā un gan es, gan motocikls tikām cauri tikai ar nelieliem skrāpējumiem. Vēlāk, kad nokrita Stefans, tad gan komandai nācās dūšīgāk pastrādāt un mēs zaudējām vairākas pozīcijas, pirms varējām atgriezties trasē.”

„OK, varbūt es iebraucu tajā līkumā nedaudz par ātru...” taisnojas Stefans Mertens. „Tomēr kritiens nebija sevišķi smags, tomēr pagāja labs laiciņš, līdz man izdevās tikt atpakaļ uz asfalta.”

BMW Motorrad Motorsport direktors Berti Hauzers teic: „Šajā nedēļas nogalē mums gāja kā pa viļņiem. Vienubrīd bijām tuvu tam, lai finišētu pirmajā piecpadsmitniekā, diemžēl dažādi neparedzēti notikumu pavērsieni neļāva mums sasniegt cerēto rezultātu. Tomēr es gribu uzteikt ik vienu par izturību un pašaizliedzīgu darbu šajās grūtajās un nogurdinošajās sacensībās.

Mūsu divus gadus ilgušās sacīkšu programmas mērķis bija apliecināt HP2 sportisko potenciālu un uzticamību, un es domāju, ka mums tas ir izdevies. Deviņās sacīkstēs sešas reizes mūsu komanda ir izcīnījusi uzvaru, bet divreiz pat dubultuzvaru savā klasē, tostarp četrreiz BMW motocikli sasnieguši finišu 24 stundu izturības sacīkstēs, kā arī izcīnījuši augstās ceturto un sesto vietu Daitonas maratonā, pierādot savu konkurētspēju amerikāņu oponentiem. Ir nedaudz žēl, ka BMW Motorrad Motorsport izturības (Endurance) sacīkšu programma ir finišējusi. Tagad mēs ar visiem spēkiem koncentrēsimies superbaiku pasaules čempionātam, kas ir pavisam jauns izaicinājums. Taču ceru, ka mēs esam iedvesmojuši citas komandas, kuras turpmākajās sezonās vēlēsies izmantot HP2 Sport boksera potences.”

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website