Jaunumi

Haidfelds atvēsina prātu, braucot ar moci

BMW Sauber F1 pilots Niks Haidfelds mīl ātrumu. Tāpat kā citi kolēģi arī viņš savā ikdienas darbā jūtas komfortabli, itin bieži braucot ar F1 bolīdu aiz prātam grūti aptveramās 300 km/h robežas. Viņa darbā, kur panākumu no pilnīgas izgāšanās bieži vien šķir sekundes tūkstošdaļa, neliela kļūda F1 pilotu var no varoņa padarīt par publikas apsmietu nelaimes čupiņu... Un, protams, kā jau ikvienā biznesā, kur apgrozās miljoni, arī formulas pilotam pastāvīgā psiholoģiskā slodzē.

Tieši tādēļ ne viens vien F1 pilots iecienījis motobraukšanu – pēc nogurdinošas publiskas izrādes taču ir tik patīkami nozust no sabiedrības uzmanības, dodoties vientuļā braucienā kaut kur nomaļos līkumotos kalnu ceļos. Šāds brauciens ar moci sniedz pavisam atšķirīgas izjūtas nekā autobraukšana, kas šiem puišiem ir ikdiena.

Haidfelds moča seglus iepazinis jau četru gadu vecumā, bet, kad viņam bija pieci, Niks piedalījās pirmajās motokrosa sacensībās. Tiesa, krosista karjera bija īsa. Reiz kāds nepatīkams kritiens beidzās ar to, ka kāja iepinās starp aizmugurējo riteni un dubļubleķi, kā rezultātā viņš guva nelāgu muskuļu un saišu traumu. Nikam nācās uz laiku atteikties no motobraukšanas nodarbībām, tādēļ viņš pārgāja uz kartingu. Kas zina, ja nebūtu šī negadījuma, varbūt Haidfelds šodien būtu pazīstams kā motosportists...

FULL.jpg

Šobrīd, dzīvojot Šveicē kopā ar savu draudzeni Patriciju, meitu Juni un dēlu Jodu, Niks ir kļuvis par aizrautīgu motociklistu. Viņš lasa dažādus moto žurnālus, ar interesi seko MotoGP sacensībām, cik vien to atļauj paša sacīkšu kalendārs.

Tas bija tēvs, kas savulaik pierunāja Niku izvēlēties BMW R 1200 GS. Haidfelds-seniors pats brauca (un joprojām brauc) ar tādu un ļoti lepojās ar to, turklāt iegādājies otru arī savai sievai, lai abi varētu kopīgi ceļot.

Niks labprāt dodas izbraucienos ar motociklu. Tas ļauj izvēdināt galvu un atbrīvoties no stresa. Varbūt viņa braukšanas stils kādam no malas vērotājam var likties nedaudz pārdrošs, taču Niks to neuzskata par ātru, salīdzinājumā ar to, kādā nākas pārvietoties ikdienas darbā.

Nesenā Monako apmeklējuma laikā Nika Haidfelda uzmanību piesaistīja divi BMW sporta modeļi: HP2 Sport un HP2 Megamoto, kurus viņš tūdaļ, izmantojot izdevību, izmēģināja tuvākās apkārtnes kalnu ceļos.

„Pirmoreiz redzēju HP2 Megamoto pirms kāda laika Minhenē, kad apmeklēju BMW rūpnīcu,” teic F1 pilots. „Mani jau toreiz sajūsmināja tā izskats – tas ir sportisks motocikls, taču piemērots arī garākiem ceļojumiem, pateicoties nedaudz vertikālākai sēdpozīcijai. Man izdevās izbrīvēt brīdi laika, lai izmēģinātu motociklu. Es pirmo reizi notestēju kalnu ceļos arī HP2 Sport. Tas ir lielisks – jaudīgs un manevrētspējīgs, turklāt arī lieliski izskatās.”

Haidfelds itin bieži sastopams, braucam ar motociklu klusajos un gleznainajos Alpu kalnu serpentīnos netālu no Stefas pilsētiņas, kur viņš dzīvo. Ja jūs tajā apvidū pamanāt kādu aizrautīgu BMW braucēju, necentieties skrieties ar viņu. Jums nav izredžu!

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website