Jaunumi

BMW komanda dodas sešus dienu enduro maratonā

BMW rūpnīcas komanda ar trijiem braucējiem nākamnedēļ piedalīsies International Six Days Enduro (ISDE), kas ir vienas no vecākajām un prestižākajām off-road sacensībām pasaulē. Šoreiz sešu dienu enduro maratons notiks Serresā, Grieķijas ziemeļos. Sacensības sākas jau nākampirmdien 1. septembrī. BMW komandu tajās pārstāvēs pazīstamais somu motobraucējs Kari Tiainens, zviedrs Anderss Eriksons un spānis Džakobs Agra. Viņi startēs ar speciāli sagatavotiem G 450 X motocikliem.

Pirmās ISDE sacensības tika sarīkotas 1913. gadā Anglijā un kopš tā laika kļuva par tradicionālu starptautisku apvidus braucēju saietu, kura laikā tika pārbaudīta gan braucēju meistarība, gan sacīkšu tehnikas izturība. BMW motocikli enduro sacensībās bija pārstāvēti jau kopš 20-iem gadiem, bet 1927. gadā Bavārijas kompānijas inženieris Rūdolfs Šleihers ar paša konstruētu off-road modeli R 37 atveda motociklu ražotājam no Minhenes pirmo lielo panākumu, izcīnot uzvaru prestižajās sešu dienu enduro sacensībās. Trīsdesmitajos gados BMW rūpnīcas braucēji pastāvīgi plūca laurus ISDE un citās enduro sacensībās. Uzvaras sacīkšu trasēs nodrošināja ne tikai komerciālus panākumus, bet arī strauju tehnisku progresu. Tā, piemēram, šodien tik plaši izplatītā motociklu teleskopiskā dakša pirmsākumos bija BMW motoru sporta speciālistu izgudrojums speciāli apvidus sacensībām.

full.jpg

Gadu gaitā ISDE sacensības ir apceļojušas visu zemeslodi un pabijušas viseksotiskākajās vietās, bet šogad no 1. līdz 6. septembrim šī motociklistu olimpiāde pirmoreiz norisinās Serresas kalnu reģionā Grieķijā. Tajā būs pārstāvēti vairāk nekā 450 motobraucēji no 33 valstīm, tostarp startēs arī 27 profesionālas Enduro World Trophy komandas, 16 junioru komandas, četras dāmu komandas un 75 klubu komandas. Sešu dienu laikā braucējiem bezceļu režīmā būs jāveic aptuveni 2000 km.

BMW Motorrad produktu menedžeris Kristians Vetahs uzskata, ka BMW G 450 X moči, kas sevi jau pierādījuši dažāda mēroga off-road pasākumos, spēs parādīt konkurētspējīgus rezultātus arī šajās smagajās un nogurdinošajās sacensībās.

„Man prieks, ka mūsu komanda startē ISDE,” teic Vetahs. „Es uzskatu, ka tā ir labākā vieta, kur prezentēt jauno G 450 X modeļu sēriju, kas dīleru salonos nonāks jau 20. septembrī. Mūsu motocikli ir izraisījuši lielu interesi Enduro pasaules čempionāta posmos un citos apvidus braukšanas pasākumos, taču ISDE ir visīstākā vieta, kur pierādīt braucēju izturību un moču uzticamību. Es domāju, ka ar diviem enduro pasaules čempioniem Kari (Tiainenu) un Andersu (Eriksonu) un pieredzējušo Dakāras braucēju Džakobu Agru mums izdosies spoža produktu pirmizrāde. Šī ir iespēja apliecināt, ka BMW Motorrad nav tikai svētku dekorācija, bet ar saviem motocikliem spēj līdzvērtīgi sacensties visaugstākajā līmenī.”

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website