Jaunumi

BMW HP2 Sport pārsteidz pretiniekus ASV

BMW Motorrad Motorsport komandai jāgaida augusts, līdz tā varēs izrādīt HP2 sacīkšu motociklu spēku Ošerslēbenes astoņu stundu izturības braucienā Vācijā. Pa to laiku amerikānis Braiens Pariots (Brian Parriott) iekļuvis ziņu virsrakstos darbodamies uz savu roku – viņš demonstrē lielisku sniegumu ar HP2 Sport privātā San Jose BMW komandā no ASV.

Pēc izcīnītās sestās vietas Daytona 200 sacīkstēs martā rūpnīcas komandas sastāvā, Pariots atkal nonāca aci pret aci ar ražotāju komandu braucējiem. Tas notika AMA Formula Xtreme pasākumā Infineon trasē, un pirmo reizi trīsdesmit gadu laikā BMW motocikls piedalījās šāda līmeņa sacīkstēs ASV.

Braiens ir pazīstams ar mēģinājumiem paveikt neiespējamo. Daytona 200 viņš ieguva 6. vietu pēc kritiena un atstumšanas uz pēdējām vietām. Zinot, ka AMA nāksies cīnīties ar Amerikas labākajiem motošosejas braucējiem, kuri turklāt brauc ar vieglākiem un jaudīgākiem 600 ccm četru cilindru motocikliem, Pariotam vajadzēja vismaz tikpat lielu apņēmību kā martā. Stāties pretī šiem monstriem ar divcilindru motociklu ir ne tikai izaicinājums, bet pat neprāts. Tomēr BMW HP2 Sport priekšējā Telelever „anti – dive” dakša (tajā iestrādāta tehnoloģija, kas neļauj motociklam „knābāt” bremzējot un paātrinoties) solīja nelielas priekšrocības līkumos, un Braiena pieredze ļauj šīs priekšrocības izmantot. Smagā sacīkstē Pariots ar BMW HP2 Sport izcīnīja 10. vietu, kas ir lieliski ņemot vērā, ka kvalifikācijā viņš bija divpadsmitais un līderiem zaudēja 5 – 6 sekundes uz apli, jo motocikls nespēja turēt līdzi taisnēs jaudīgākajiem japāņu spēkratiem.

Pēc nedēļas citās sacensībās tajā pašā Infineon trasē Braiens Pariots uzvarēja ar BMW R 1200 par spīti sīvai konkurencei ar braucējiem ar Suzuki GSX-R, bet citā braucienā (un ar citu motociklu!) tajā pašā nedēļas nogalē satrieca Ducati motociklu ordu ar vienīgo BMW HP2 Sport uz starta motociklu klasē „Open Twins”.

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website