Jaunumi

BMW G 650 Xcountry saņem godalgu par izcilu dizainu

Braukšanas priekam jāiet roku rokā ar optisku baudījumu. Šis likums attiecas ne tikai uz BMW automobiļiem, bet arī BMW Motorrad nodaļas motocikliem. Scrambler klases motocikls BMW G 650 Xcountry dažu mēnešu laikā saņēma divas nozīmīgas balvas tieši par dizainu. Pēc red dot (Sarkanā punkta) saņemšanas 2007. gadā, motociklam tika piešķirta Vācijas republikas dizaina godalga. Vieglā, sportiskā viencilindra motocikla konstrukcija un izskats izpelnījās tādu žūrijas atzinību, ka tika nolemts piešķirt BMW Motorrad produktam zelta godalgu.

Valsts nozīmes dizaina balvu Vācijā piešķir kopš 1969. gada. 2008. gada dizaina konkursam bija pieteikti 744 produkti, taču tikai 25 no tiem saņēma godalgas – 5 zelta un 20 sudraba. BMW Group jau piekto reizi ir laureātu vidū. Iepriekšējos gados šo godu izpelnījās BMW 6. sērijas Coupe un Cabrio.

BMW G 650 Xcountry dod jaunu impulsu Scrambler motociklu kategorijai. 53 zirgspēku viencilindra motocikls ir piemērots kā pilsētas satiksmei, tā lauku ceļiem un karjeriem. Motocikla daudzpusīgo pielietojumu demonstrē tā dizains. Nelielais svars un viegla vadāmība izceļ G 650 Xcountry starp līdzīgiem motocikliem, bet lukturu forma un sānu noformējums pasvītro spēkrata spēcīgo raksturu.

BMW Motorrad dizaina pamatprincipi ir vienkārši: skaidri noteiktas proporcijas un markai raksturīga izteiksme. Proporcijas demonstrē piederību noteiktai motociklu klasei – supersporta, enduro, Tourer vai Cruiser. „Mūsdienās ir ļoti svarīgi paust motocikla spēcīgo raksturu, kas darbojas tikpat spēcīgi kā augsta kvalitāte. BMW bija pirmā motociklu marka, kas izpauda savus identitāti caur izskatu,” uzsver BMW Motorrad dizaina studijas vadītājs Deivids Robs (David Robb). BMW ir svarīga katra detaļa, kas papildina citas un veido vienotu kompozīciju. D. Robs BMW motociklu salīdzina ar džeza kompozīciju, kurā nozīme ir katrai notij, taču tā atdzīvojas tikai unisonā ar citām. „BMW Motorrad dizains ir tehnikas un estētikas apvienojums,” uzskata BMW Design Group vadītājs Kriss Bengls, uzsverot, ka motocikli perfekti iekļaujas BMW grupas vizuālajā veidolā.

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website