Jaunumi

Jaunais motošosejas apļa rekords Biķerniekos.

Pirms dažām nedēļām skaļi izskanēja ziņa par to, ka Andrejs Grīnbergs, braucot ar BMW S 1000 RR motociklu, uzstādījis jaunu Biķernieku trases rekordu – 1:38.480 minūtes. Aiz katra rekorda un sausajiem skaitļiem slēpjas interesants stāsts, un arī latviešu motosportista ceļš līdz rekordam nav izņēmums.

 

Kluba „Motoaplis” pilots Andrejs Grīnbergs motošosejā startē jau kopš 2003. gada un šo vairāk nekā desmit gadu laikā daudz ko ir pieredzējis. Ka lielākos savus panākumus viņš min Latvijas čempiona titulu Superbike klasē 2012. gadā, kā arī šīs pašas klases Baltijas vicečempiona titulus 2012. un 2013. gadā. Lai arī šī gada kalendārā atlicis vēl viens posms, ir jau skaidrs, ka jaunais trases rekorda autors šosezon izcīnīs savu trešo Latvijas čempiona titulu.

7.jpg

Andrejs skaidro, ka Biķernieku trases rekorda iegūšana esot bijis jau labu laiku atpakaļ nosprausts mērķis: „Bija mērķis pārsist Latvijas rekordu un divus gadus apzināti gāju uz to.” Pagājušajā gadā rekorda pārsišanai traucējusi mugurkaula operācija, jo pēc tās trasē viņš varējis just katru mazāko bedrīti, kas neļāva izlikties uz visiem 100%.

 

Tomēr šogad apņemšanās bija jārealizē, un uz to tika pamatīgi strādāts: „Ļoti daudz strādāju ar sevi, gan fiziski, gan garīgi, kā arī, protams, treniņi trasē. Ar visām plānotajām trases rekonstrukcijām šogad Biķerniekos sanāca tikai vienas sacensības un attiecīgi tikai viena iespēja rekorda labošanai.” Viss izdevās, kā sportists bija iedomājies, tomēr priekšnosacījumi rekorda uzstādīšanai nebija ideāli.

1.jpg

„Ļoti nervozēju par mainīgajiem laika apstākļiem un sacensību dienā četras reizes mainīju riepas. Trase nebija ideāli sausa, un laiks varēja būt vēl labāks, manā ideālajā trajektorijā bija peļķe, kuru nācās apbraukt, un asfalts vietām vēl bija mitrs, ” sarežģītos apstākļus skaidro Andrejs.

4.jpg 

Pilots uzsver, ka rekorda sasniegšanā un moto sacensībās kā tādās ļoti svarīgu lomu spēlē motocikla izvēle un tā tehniskā sagatavotība. „Visu laiku biju braucis ar Yamaha motociklu, tomēr sākot ar 2010. pārgāju uz BMW. Kad palaida jauno modeli (BMW S 1000 RR), daudzi teica, ka nekas labāks nav izdomāts,” tā savu izvēli par labu BMW markas motociklam komentē divkārtējais Latvijas čempions.

 

Turpinot Andrejs stāsta par sava BMW sporta motocikla priekšrocībām: „BMW atbilst visām manām prasībām. Salīdzinoši ar citu ražotāju markām tas vadās ļoti viegli, kā tāda rotaļmašīna, tas ir ērtāks, vieglāks un ar to ir viegli braukt.” Tāpat pozitīvi esot tas, ka S 1000 RR modelis jau no rūpnīcas nāk pietiekoši sagatavots lietošanai sacensību režīmā.

2.jpg

Tā, piemēram, nav jāiejaucas dzinējā - pietiek ar ievadītu jaunu kompjūtera programmu sporta režīmam. Protams, ka ir jāmaina arī izplūdes sistēma, un vēl dažas lietas, lai pilnvērtīgi sagatavotu spēkratu sacensību režīmam, tomēr sagatavošanas darbi esot ievērojami mazāki kā citu marku motocikliem.

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website