Jaunumi

Ar papildaprīkojumā pieejamo inteliģento avārijas zvanu BMW Motorrad piedāvā pirmo motocikliem paredzēto eCall sistēmu.

Ātra palīdzība negadījuma vai ārkārtas situācijā.

Minhene. Savlaicīga palīdzība negadījuma vietā vai ārkārtas situācijā var glābt dzīvību. Jo īpaši tas attiecas uz motociklistiem. Šā iemesla dēļ BMW Motorrad ir izstrādājis papildaprīkojumā pieejamo inteliģentā avārijas zvana sistēmu, kas domāta, lai negadījuma vietā vai ārkārtas situācijā būtu iespējams sniegt palīdzību, cik ātri vien iespējams.

 

P90217582_small.jpg

 

Ja noticis negadījums, transportlīdzeklī integrēta eCall sistēma var izrādīties šķirtne starp dzīvību un nāvi

Kā to pierādīja jau 2011. gadā Eiropas mērogā veiktie izmēģinājumi, kuros tika izmantoti BMW transportlīdzekļi, palīdzības dienestu spēja atbildēt un ierasties notikuma vietā ātrāk uzlabojās par 40 līdz 50 procentiem. Eiropas Komisija, kuras vadībā tolaik notika izmēģinājumi, lēsa, ka eCall sistēma gada laikā spētu nosargāt līdz pat 2500 cilvēku dzīvību, kā arī ļautu ietaupīt tēriņus 26 miljardu eiro apmērā.

BMW automobiļos eCall sistēma Eiropā pirmo reizi parādījās 1999. gadā. BMW Group 2007. gadā paplašināja šo drošības sistēmu, izveidojot inteliģentu, pārrobežu režīmā strādājošu zvanu centru infrastruktūru. Sākot no 2018. gada, eCall sistēma būs obligāta visos automobiļos. Pateicoties sadarbībai ar BMW automobiļu nodaļu, BMW Motorrad motociklos eCall sistēma pirmo reizi būs pieejama 2017. gada sākumā.

Avārijas vietas noteikšana, izmantojot satelītus

Ja notikusi avārija vai cits negadījums, inteliģentā eCall sistēma, kas ieslēdzas vai nu automātiski, vai manuāli, izsūta datus par notikuma vietu, tas ir, motocikla negadījuma vietas koordinātas BMW zvanu centram, kas iniciē glābšanas pasākumus. Zvanu centram pārraidītā informācija ietver motocikla atrašanās vietu un pārvietošanos virzienu, tādā veidā vienkāršojot motociklista atrašanu sarežģītās vietās, piemēram, lielceļu krustošanās vietās.

 

P90217586_small.jpg

 

Savienojums ar mobilo sakaru tīklu, izmantojot permanenti iebūvētu komunikācijas ierīci

Lai iedarbinātu palīdzības sniegšanas protokolu, eCall sistēmai ir nepieciešams savienojums ar mobilo sakaru tīklu. Ja motociklam ir izvēlēts inteliģentā avārijas zvana aprīkojums, savienojumu nodrošina permanenti uzstādīta mobilo sakaru ietaise. Savienojumam nav nepieciešams viens noteikts mobilā tīkla operators. Šis pakalpojums būs pieejams visās Eiropas valstīs.

Inteliģentais avārijas zvans darbojas, sekojot kādam no trim scenārijiem:

Scenārijs Nr.1: automātiskā iedarbināšana smaga kritiena/sadursmes gadījumā.

Avārijas zvans tiek iedarbināts automātiski bez laika aiztures, nosūtot ziņu BMW zvanu centram. Par negadījuma upuri/motociklistu, izmantojot audio savienojumu, rūpējas BMW zvanu centrs, līdz negadījuma vietā ierodas palīdzība. Palīdzība dodas ceļā, pat ja no motociklista nav atbildes. Motocikla instrumentu panelī ieslēdzas vizuāla indikācija, ka eCall ir aktivizēts. To pavada akustisks signāls. Šajā gadījumā motociklists avārijas zvanu atcelt vairs nevar.

Scenārijs Nr.2: automātiskā iedarbināšana neliela kritiena/vieglas sadursmes gadījumā.

Šajā gadījumā avārijas zvans aktivizējas tikai pēc 25 sekundēm, pirms BMW zvanu centram tiek nosūtīta ziņa. Ja pēc viegla negadījuma palīdzība nav nepieciešama, cietušajam/motociklistam ir iespēja avārijas zvanu atcelt, nospiežot pogu. Ja pogu nenospiež, tiek iedarbināts palīdzības protokols, tāpat kā 1. scenārijā. Atskan arī akustiskais signāls.

Scenārijs Nr.3: manuālā iedarbināšana, nospiežot pogu

Šajā gadījumā eCall iedarbina, nospiežot SOS pogu, kas izvietota stūres labajā pusē, lai izsauktu palīdzību, kas nepieciešama citiem satiksmes dalībniekiem. BMW zvanu centram tiek nosūtīta ziņa un nodibināti balss sakari.

Ja eCall iedarbināts manuāli, balss saziņa ir obligāta, pirms tiek sāktas citas darbības.

Arī te negadījuma upurim/motociklistam ir iespēja atcelt avārijas zvanu, nospiežot pogu vai izslēdzot motocikla aizdedzi. Inteliģento avārijas zvanu veikt manuāli var tikai tad, ja motocikls nekustas, bet ieslēgta aizdedze.

Inteliģentā avārijas zvana sistēma atpazīst situācijas, kas nav negadījums

Avārijas zvans netiek aktivizēts situācijās, kad tas nav nepieciešams. Piemēram, ja apgāžas stāvošs motocikls, maza ātruma negadījumos, kuros nav iesaistīti citi transportlīdzekļi, no trieciena, pārbraucot bedres vai braucot bezceļā (nelieli lēcieni vai šķēršļu pārbraukšana).

Ergonomiski veidots kontroles mezgls ar skaļruni un mikrofonu

Inteliģentā avārijas zvana aktivizācijas bloks izvietots uz stūres labajā pusē un ir ergonomiski pareizs un kompakts. Papildus SOS pogai, ko pasargā vāciņš, tajā ir integrēts mikrofons un skaļrunis.

 

P90217584_small.jpg

 

Moderni sensori situācijas noteikšanai

Motociklā uzstādīti sensori nosaka to, kāda veida negadījums noticis. Trieciena sensori fiksē sadursmi ar citu transportlīdzekli vai ietriekšanos šķērslī. Motocikla sasvēršanas sensors uztver, kādā veidā motocikls apgāzies – uz sāniem ceļa līkuma virzienā vai uz pretējo pusi.

Saziņa dzimtajā valodā ar BMW zvanu centru

Inteliģentā avārijas zvana sistēma, kas BMW motociklos pieejama pirmoreiz, paredz papildu servisu, kas darbojas starptautiskā režīmā. Kad nodibināti balss sakari, motociklists ar BMW zvanu centra speciālistu var sarunāties viņa dzimtajā valodā. Šis izdalītais papildu pakalpojums ir īpaši efektīvs tieši ārkārtas situācijās. Papildu aprīkojuma statusā pieejamais inteliģentais avārijas zvans vispirms tiks piedāvāts Vācijā un drīz pēc tam arī citos Eiropas tirgos un dažādos modeļos.

Oficiālais BMW Motorrad pārstāvis Latvijā Inchcape BM Auto informēs, kad pakalpojums būs pieejams Latvijā.


Preses informāciju par BMW motocikliem un BMW Motorrad motobraucēju ekipējumu atradīsiet BMW Group PressClub www.press.bmwgroup.com.

Internetā: www.press.bmw.de

E-pasts: presse@bmw.de


BMW Group

Ar trim zīmoliem – BMW, MINI un Rolls-Royce – BMW Group ir pasaulē vadošais augstākās klases automobiļu un motociklu ražotājs, kas nodrošina arī augstākās kategorijas finanšu un mobilitātes pakalpojumus. Kā globāls uzņēmums BMW Group vada 30 ražošanas un montāžas rūpnīcu 14 valstīs un tam pieder globāls tirdzniecības tīkls, kas darbojas vairāk nekā 140 valstīs.

2015. gadā BMW Group visā pasaulē pārdeva ap 2,247 miljonu automobiļu un 137 000 motociklu. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem 2014. finanšu gadā bija 8,71 miljards eiro, ieņēmumiem sasniedzot 80,4 miljardus. 2014. gada 31. decembrī BMW Group darbaspēku veidoja 116 324 darbinieki.

BMW Group panākumi vienmēr bijuši balstīti uz ilgtermiņa domāšanu un atbildīgu rīcību. Tādējādi uzņēmums ir izveidojis ekoloģisko un sociālo ilgtspēju visā vērtību ķēdē, visaptverošu atbildību par produktiem un skaidru apņemšanos saglabāt resursus, izvirzot to kā savas stratēģijas neatņemamu daļu.


www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website