Jaunumi

Jaunais BMW R nineT un R nineT Urban G/S

Jaunais R nineT un R nineT Urban G/S: rodsters ar ekskluzīva motocikla raksturu un klasisks enduro retro stilā.

Kad BMW Motorrad 2013. gadā prezentēja R nineT, bija skaidrs, ka tas ir kas vairāk nekā tikai atsauce uz slaveniem priekštečiem. Jau no paša sākuma R nineT apvienoju klasisku motocikla dizainu, mūsdienīgas tehnoloģijas un modernu amatniecību, ko apliecināja, piemēram, degvielas tvertne ar matēta alumīnija sānu paneļiem. Dažādi elementi uzskatāmi demonstrēja motociklu izstrādes komandas vēlmi daudz uzmanības veltīt vissīkākajām detaļām. Jaunajam R nineT piemīt tāds pats ekskluzīva produkta raksturs, ko papildina dažādas pilnveidotas motocikla īpašības.

 

P90240295-highRes.jpg

 

Jaunais R nineT Urban G/S pārstāv pavisam citu stilu, taču tam piemīt tāds pats klasiska motocikla raksturs. Vairāk nekā 35 gadus saīsinājums GS savienojumā ar BMW Motorrad vārdu ir bijis tiešs motobraukšanas brīvības un piedzīvojumu kaislības sinonīms – gan uz asfalta, gan bezceļā. R nineT Urban G/S pārņem paša pirmā GS, leģendārā 1980. gada BMW R 80 G/S, gēnus un tos pārceļ jaunā ērā, tiem pievienojot mūsdienu tehnoloģijas klasiska enduro stila BMW motociklā veidolā.

Abos jaunajos BMW Heritage sērijas motociklos ir uzstādīts jaudīgs gaisa/eļļas dzeses dzinējs ar 1170 cm3 darba tilpumu, 81 kW (110 ZS) jaudu un sešu pakāpju pārnesumkārbu. Abi modeļi atbilst EU4 atgāzu klases prasībām. To izplūdes sistēma ir izgatavotas no nerūsējoša tērauda, un klusinātāji atrodas kreisajā pusē, uzsverot tradicionālo stilu.

Modulāri rāmji kā iespēja plašai individualizācijai

Modulāra rāmja konstrukcija nodrošina lieliskas iespējas jaunos modeļus individualizēt atbilstoši motocikla īpašnieka stila izjūtai, piemēram, uzstādot kādu no sēdekļiem, kas atrodami BMW Motorrad aksesuāru klāstā. R nineT rāmis aizvien sastāv no četriem elementiem: priekšējā pamatrāmja, aizmugurējā pamatrāmja, noņemamas noslēdzošās daļas aizmugurē un noņemama pasažiera rāmja. R nineT Urban G/S rāmis ir trīsdaļīgs: priekšējais un aizmugurējais rāmis ar integrētu papilddaļu, plus pasažiera rāmis.

R nineT tagad ar pilnībā regulējamu apvērstu teleskopisko dakšu un optimizētu piekares ģeometriju. R nineT Urban G/S piekare enduro stilā

Tāpat kā iepriekš, R nineT priekšējo riteni kontrolē apvērsta teleskopiskā dakša, taču tagad tā ir pilnībā regulējama. Lai panāktu vēl lielāku stūrēšanas precizitāti, stabilitāti un neitrālu uzvedību līkumos, R nineT jaunajai versijai ir pilnveidota piekares ģeometrija. R nineT Urban G/S, tāpat kā R nineT Scrambler, priekšā ir uzstādīta klasiskā teleskopiskā dakša, savukārt aizmugurē Paralever svira ar centrālo amortizatoru.

 

P90240296-highRes.jpg

 

R nineT ir spieķoti riteņu diski. Izmērs: 3,5 x 17 priekšā, 5,5 x 17 aizmugurē. Savukārt riepu izmērs ir 120/70 ZR 17 priekšā un 180/55 ZR17 aizmugurē. Tāpat kā agrāk, radiāli uzstādīti Brembo monobloka bremžu suporti kopā ar ABS nodrošina ātru un drošu apstāšanos.

R nineT Urban G/S ir viegli lieta alumīnija riteņu diski. Liels 19 collu priekšējais disks ar 120/70 ZR19 riepu papildina tipisku klasiska enduro motocikla dizainu. Aizmugurē, veidojot perfektu kombināciju, ir uzstādīts 17 collu disks ar 170/60 ZR17 izmēra riepu. Izvēloties dziļa protektora bezceļa riepas (standarta riepas vairāk paredzētas asfaltam), kā arī spieķotus riteņus no papildu aprīkojuma saraksta, klasisko stilu iespējams uzsvērt vēl vairāk. Ar četru virzuļu Brembo bremžu suportiem, armētiem bremžu vadiem, 320 mm bremžu diskiem un spēcīgu ABS arī R nineT Urban G/S ir iespējams apstādināt īsā distancē, vienmēr saglabājot stabilitāti. Lai novērstu pārmērīgu aizmugurējā riteņa buksēšanu, braucot pa slidenu ceļu, motociklu var apgādāt ar automātisko stabilitātes kontroli jeb ASC, kas pieejama kā papildu aprīkojums.

Jaunais R nineT: minimālisma garā veidots rodsters ar ekskluzīva produkta raksturu, individuāla krāsojuma iespējas

Jaunajā versijā R nineT atkal piedāvā eleganci un klasiska BMW rodstera proporcijas. Lai kāds būtu skatupunkts, R nineT ārieni definē tradicionāla un moderna motocikla dizaina sajaukums, ko papildina augstas kvalitātes detaļas.

 

P90240297-highRes.jpg

 

Ja agrāk R nineT instrumentu paneli veidoja panelis ar diviem apaļiem mērpulksteņiem, tagad spidometram un tahometram ir katram savs ietvars, tā šīs detaļas padarot vēl izteiksmīgākas. Modeļa jaunajā versijā nekas nav mainījis motocikla ekskluzīvā rakstura ziņā un faniem aizvien patiks dažādas detaļas: 18 litru alumīnija degvielas tvertne ar matētiem sāniem, alumīnija panelis ar R nineT vārdu uz gaisa ieplūdes u.c.

Iepriekšējam R nineT ar Blackstorm metālisko krāsu, sudraba un metāliskās krāsas kontrastiem piemita perfekts stils, taču jaunais R nineT šajā ziņā ir vēl labāks: lai saskanētu dažādas motocikla daļas – rāmis un dzinējs, arī Paralever svira tagad ir melnā krāsā.

Bez tam pirmo reizi šī modeļa pircējiem par papildu samaksu ir pieejami individuāli krāsojuma varianti. Tādā veidā BMW Motorrad tagad paplašina motocikla individualizēšanas iespējas, arī izmantojot krāsas. Piemēram, speciālais krāsu salikums Blackstorm / Vintage izceļ alumīnija degvielas tvertni, kas krāsota Blackstorm metāliskajā un un sudraba krāsā, papildu akcentu dodot dzeltenam laukumam, uz kura uzkrāsots starta numurs “21”. Cipari ir uznesti, izmantojot meistaru roku darbu, motociklam liekot izskatīties mazliet lietotam. Standartā motocikls ir aprīkots ar divvietīgu sēdekli un sēdekļa pasažiera daļas pārsegu.

 

P90240837-highRes.jpg

 

Otrs īpašais krāsojums ir Blueplanet / Aluminium, kas klasiskā rodstera izskatam piešķir svaigu stilu. Vizuālajā tēlā akcentēta lakota degvielas tvertne, kura, tāpat kā pasažiera sēdekļa pārsegs, ir matēta, bet tās centrālā daļa, aizmugurējā pārsega vidus, kā arī priekšējais dubļusargs krāsots, izmantojot metālisko krāsu Blueplanet.

R nineT Urban GS: tradicionālas krāsas un dizains BMW R 80 G/S stilā

Skats uz R nineT Urban G/S atklāj tā ciešo saikni ar priekšteci, turklāt motocikla krāsojums ir burtiski tāds pats kā oriģinālajam G/S. Gluži tāpat kā motociklam no 35 gadus senas pagātnes, R nineT Urban G/S degvielas tvertne, augstu novietotais priekšējais dubļusargs un priekšējā luktura maska ir baltā krāsā. Arī R nineT Urban G/S bāka dekorēta, izmantojot divus zilās krāsas toņus, savukārt divvietīgais sēdeklis ir spilgti sarkans, piedāvājot salikumu, kas aizraujošā veidā interpretē aizgājušo gadu BMW Motorsport stilu. Turpinot atsauces uz pagātni, motocikla rāmis ir melnā krāsā.

 

P90240851-highRes.jpg

 

Harmoniski papildinot priekšējā luktura masku, instrumentu panelī izvietotais spidometrs ir veidots kā analogs mērpulkstenis, kam pievienotas indikatoru lampas un divu līniju LCD displejs. Arī R nineT G/S raksturo smalki izstrādātas detaļas. To vidū ir kalta alumīnija dakšas tiltiņi, alumīnija stūres skavas u.c.

Interesants risinājums, kura uzdevums ir izcelt klasiska enduro stilu, ir divdaļīgais priekšējais dubļusargs. Tā priekšā daļa ir pieskrūvēta dakšas apakšējam tiltiņam, savukārt apakšējā ir novietota pie paša riteņa un piestiprināta dakšas stabilizatoram.

Jaunā BMW R nineT un R nineT Urban G/S pārskats:

 • spēcīgs bokserdzinējs ar 1170 cm3 darba tilpumu un 81 kW (110 ZS) jaudu, atbilst EU4 atgāzu klasei;
 • modulārs rāmis, kas paver plašas individualizēšanas iespējas un ļauj piemērot motocikla izskatu personīgajam stilam;
 • R nineT ar jauniem spieķotiem riteņu diskiem;
 • R nineT Urban G/S ar viegliem alumīnija riteņu diskiem un 19 collu priekšējo riteni enduro stilā;
 • divi 320 mm bremžu diski priekšā;
 • ABS kā standarta aprīkojums;
 • ASC (automātiskā stabilitātes kontrole) kā papildu aprīkojums;
 • divi-vienā izplūdes sistēma;
 • augstvērtīgas detaļas, piemēram, kalti, anodēti priekšējās dakšas tiltiņi;
 • R nineT klasisks rodstera dizains Blackstorm metāliskajā krāsā, ko papildina melns rāmis un Paralever svira;
 • R nineT Urban G/S enduro stilā, ka sasaucas ar vēsturisko priekšteci, 1980. gada R 80 G/S;
 • R nineT Urban G/S Lightwhite krāsā ar degvielas tvertnes dekoru divos zilās krāsas toņos un spilgti sarkanu sēdekli, atsaucoties uz aizgājušo gadu BMW Motorsport tradicionālajām krāsām.

 

P90241837-highRes.jpg

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website