Jaunumi

BMW Motorrad Concept 9cento. Viedi vispusīgs motocikls ceļam

Šā gada elegances festivālā Concorso d’Eleganza Villa d’Este BMW Group pavēra ieskatu tajā, kāds varētu būt jaunais, aizraujošais Adventure Sport modelis: BMW Motorrad Concept9 apvieno emocijas un veiktspēju ar piedzīvojumus alkstošu garu, izveicību un braukšanas prieku, demonstrējot ideāla sportiskā tūrisma motocikla ideju.

Šā gada elegances festivālā Concorso d’Eleganza Villa d’Este BMW Group pavēra ieskatu tajā, kāds varētu būt jaunais, aizraujošais Adventure Sport modelis: BMW Motorrad Concept9 apvieno emocijas un veiktspēju ar piedzīvojumus alkstošu garu, izveicību un braukšanas prieku, demonstrējot ideāla sportiskā tūrisma motocikla ideju.

Vai tās būtu autostrādes, Alpu kalnu pārejas, šauri lauku ceļi, kas ved cauri ciemiem, vēlme vienkārši būt vai tikt redzētam kafejnīcā vai pilsētas laukumā, BMW Motorrad Concept 9cento ir perfekta izvēle spontānam braucienam uz Komo ezeru, uz vietām tā apkārtnē vai pat uz kādiem daudz attālākiem punktiem.

 

P90305938_highRes_bmw-motorrad-concept.jpg

 

BMW Motorrad Concept 9cento piedāvā atjautīgu nākotnes konceptu. „Mūsdienās tam nav vienmēr jābūt košākajam, lielākajam, spožākajam,” saka Edgars Heinrihs, BMW Motorrad dizaina vadītājs. „Mēs esam radījuši motociklu, kas piemērotu, atbilstošu  jaudu apvieno ar uzticamas sportiskā tūrisma mašīnas iezīmēm, bet vairāk par visu ar milzīgu braukšanas prieku, tālab tas ir pievilcīgs salikums. Tas apvieno labāko no sporta, piedzīvojumu un tūrisma segmenta, lai īstenotu aizraujošu konceptu – klasē, kurā ar šāda veida modeli BMW Motorrad līdz šim nav bijis pārstāvēts. BMW Motorrad Concept 9cento ir mūsu interpretācija par modernu vispusīgu motociklu vidējā klasē,” skaidro Heinrihs. Viņš piebilst: „Dažādas funckionālās iezīmes, proti, piemērotība tūrisma braucieniem, aizsardzība no vēja un nokrišņiem ir svarīgas vairumam motociklistu, bet reti tiek iekļautas konceptuāla motocikla dizainā. Šī gada konceptmašīnā mēs demonstrējam, ka visus šos racionālos aspektus var apvienot ar dinamisku dizainu, lai radītu ko patiesi aizraujošu un spēcīgi emocionālu.”

 

Proporcijas atspoguļo izveicību un vieglumu

Ar tā kompakto siluetu BMW Motorrad Concept 9cento jau no pirmā acu uzmetiena norāda uz izveicību un vieglumu – tā proporcijas jūsos vienkārši rada vēlmi uzsēsties un doties ceļā. Sporta motocikliem raksturīgās proporcijas ar lielu apjomu pie priekšējā riteņa un augsto, īso aizmuguri sola braukšanas prieku un veiklu vadāmību. Virsbūves paneļu, degvielas tvertnes un rāmja uzkrītošais dizains izceļ uzmanību, kas veltīta ar ceļošanu saistītiem aspektiem. Uzmanību piesaista trīs dimensijās modelētā daļa ap degvielas tvertni, ko spēcīgi akcentē krāsojums ar hroma atspīduma efektu.

 

P90305941_highRes_bmw-motorrad-concept.jpg

 

It kā gaisā esošais sānu panelis Pure Metal Silver krāsā ir tipisks AdventureSport segmentam un ir ļoti atpazīstams. Uz visām alumīnija daļām – degvielas tvertnes centrālās uzlikas, aizmugurējā bagāžnieka, kāpšļu stiprinājuma frēzējums vizuāli ir virzīts uz priekšējo riteni. Šī smalkais virsmas reljefs ir redzams tikai no neliela attāluma un rada topogrāfijas attēlojuma efektu.

Piekares konstrukcija veidota tā, lai tā būtu ideāli piemērota ceļošanai. Garš piekares gājiens sniedz gaitas komfortu un pastiprina viegluma efektu. Savukārt vējstikls un virsbūves paneļi nodrošina pirmšķirīgu aizsardzību no vēja un nokrišņiem. Vadības rīki un relatīvi zemā, stāvā sēdpozīcija ir divi noteicošie faktori, lai braukšanas prieks turpinātos, veicot garās distances.

 

Viegla konstrukcija izveicībai un dinamiskai veiktspējai

BMW Motorrad Concept 9cento rāmja trīsstūris ir pastiprināts ar oglekļa šķiedru: tas ne vien samazina motocikla svaru, bet arī vizuāli sasaista priekšdaļas trīsdimensiju dizainu ar aizmugurējo alumīnija bagāžnieku. Arī tas ir frēzēts un veidots iespējami viegls, piedāvājot tikai nepieciešamo nesošo struktūru. Atstarpe starp rāmja trīsstūri un sēdekli ir vēl viens akcents, kas uzsver vieglas konstrukcijas principu.

 

P90305942_highRes_bmw-motorrad-concept.jpg

 

Inovatīva bagāžas sistēma garantē augstu elastību

Viena īpaša BMW Motorrad Concept 9cento iezīme ir inovatīvā bagāžas sistēma, ko veido divi elementi. Divi koferi ne vien nodrošina vietu līdzņemamajām lietām, bet paplašina sēdvietas laukumu pasažierim. Tos piestiprina uz bagāžnieka, savukārt turētāja apakšējā daļā koferus droši fiksē spēcīgs elektromagnēts. Šī sistēma padara iespējamas viena motocikla divas funckionāli atšķirīgas versijas.

Bez dubultā kofera BMW Motorrad Concept 9cento ir maksimāli izveicīgs un perfekti atbilst pilota vēlmēm braukšanas prieka ziņā; ar koferiem konceptmotocikls transformējas par tūrisma mašīnu, kas ir aprīkota, lai vestu divus cilvēkus.

 

P90305943_highRes_bmw-motorrad-concept.jpg

 

Koferu sistēma ir harmoniski integrēta konceptmotocikla dizainā un atspoguļo BMW Motorrad dizaina un konstrukcijas augsto kvalitāti un holistisko pieeju.

 

Priekšgals un aizmugure ar tipisku lukturu dizainu

 

Šaurais priekšdaļas siluets arī sola vieglu un ātru manevrēšanu. Šeit BMW Motorrad Concept 9cento priekšgals ar nodomu atsaucas uz Adventure Sport iezīmēm, tās interpretējot pašam sev raksturīgā veidā. Modernā stilā veidotais priekšējais lukturis ir ar diviem simetriskiem gaismas elementiem. Zem katra no tiem ikoniskās dienasgaitas gaismas, kas kopā veido plakanu, dinamisku „U” formu, savukārt divas kompaktas LED lēcas katrā pusē nodrošina tuvo un tālo gaismu. Kopā tas rada gaismas dizainu, kas konceptu padara momentāni atpazīstami tieši kā BMW motociklu – gan dienā, gan naktī.

 

P90305954_highRes_bmw-motorrad-concept.jpg

 

Gaismas aizmugurē ir tikpat izteiksmīgas kā priekšējās: divi LED elementi ir integrēti zem sēdekļa un veidoti pēc BMW dizaina motīviem – „C” formas gaismas ir vērstas viena pret otru. Tādā veidā tās perfekti iekļaujas šaurajā, precīzi iezīmētajā aizmugures siluetā, tverot visu BMW Motorrad Concept 9cento būtību ārkārtīgi koncentrētā veidā.

 

Divas motojakas, divas versijas

Reizē ar BMW Motorrad Concept 9cento tika izstrādātas arī divas motojakas. Tās katra atspoguļo konceptmotocikla iezīmes ar izsvērtu ādas un un kevlara audekla salikumu: Sport un Touring.

 

P90305958_highRes_bmw-motorrad-concept.jpg

 

Sportiskā versija piedāvā izteiksmīgu krāsu salikumu no melnā, zilā un baltā. Plecu daļā integrētie aizsargi izceļas jo īpaši un ir izgatavoti, izmantojot 3D drukāšanu. Otrā motojaka ir gaiši pelēkā krāsā un atspoguļo stilu, kas orientēts uz urbāno šiku. Tai ir ļoti mīksta āda, un jaka rada augstas kvalitātes iespaidu. Abās jakās iestrādāts labi redzamas „9cento” emblēmas, šādi uzliekot noslēdzošo akcentu BMW Motorrad konceptmotocikla prezentācijai 2018. gada Concorso d’Eleganza.

BMW Motorrad Concept 9cento ir potenciāls paplašināt šodienas priekšstatu par modernu sportisko tūrisma motociklu, to papildinot ar atjautīgu funkcionalitāti.

Praktiskās īpašības ir interpretētas emocionālā dizainā, neatstājot novārtā veiklību un braukšanas prieku.

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website