Jaunumi

Trīs miljoni BMW motociklu 50 gados

BMW Berlīnes fabrika svin nozīmīgu motovēstures notikumu.

 

Šo otrdien, 9. aprīlī, no BMW Group Werk Berlin konveijera noripoja trīsmiljonais BMW markas motocikls – S 1000 RR. Spēkratu ražošana Špandau notiek tieši 50 gadu. Par pamatu izmantojot jubilejas motociklu, šajā sezonā BMW Motorrad WorldSBK Team ir stājusies uz starta arī pasaules superbaiku čempionātā (WorldSBK), un svinīgajā pasākumā kā goda viesi piedalījās sacīkšu piloti Toms Saikss un Markuss Reiterbergers.

 

Dr. Markusam Šrammam, BMW Motorrad vadītājam, jubileja nozīmē „smaga darba rezultātu, kas sasniegts, uzņēmumam, personālam un politikai cieši sekojot nospraustajam kursam”. Tā, piemēram, aizvadītajos 50 gados ir veikti ievērojami ieguldījumi Berlīnes ražotnē, un darbinieku skaits ir teju seškāršojies. „Jau pusgadsimtu no Berlīnes nākusī divriteņu mobilitāte ir aizrāvusi mūsu klientus visā pasaulē. Par to mēs varam būt lepni!” teica Šramms.

 

4.jpg

 

Motociklu rūpnīcas vadītājs Dr. Helmuts Šramms uzsvēra, ka panākumi ir balstīti uz gandrīz 2100 darbinieku ciešo iesaisti: „Sakarā ar trīsmiljonā motocikla izgatavošanu Berlīnes fabrikā es vēlos jums pateikties par jūsu darbu, motivāciju un personīgo ieguldījumu.” Berlīnes ražotnē ir radītas ārkārtīgi efektīvas un elastīgas struktūras, un „mēs spēlējam nozīmīgu lomu BMW Motorrad vispasaules ražošanas tīklā,” skaidroja Šramms.

 

 

BMW motociklu ražošana Berlīnē jau 50 gadu

 

2.jpg

3.jpg

 

Ražotni Berlīnē BMW pārņēma 1939. gadā. Drīz pēc tam sākās motociklu daļu izgatavošana. 1969. gadā motoražošana no Minhenes pilnībā tik pārnesta uz Berlīnes fabriku. Līdz ar dzinēju montāžas līnijas ierīkošanu un leģendārās 5. sērijas izgatavošanas sākšanu Berlīnes ražotne kļuva par pasaulē vienīgo BMW motociklu rūpnīcu un tāda ir joprojām.

 

Tagad tā var atskatīties uz 50 ražošanas gadiem. Sākumā fabrikā strādāja ap 400 darbinieku, kas izgatavoja 30 motociklu dienā, liekot pamatus nākotnes panākumiem. Ražošanas apjoms strauji pieauga: 1975. gadā ražotnes telpas pameta 100 000. motocikls, bet 1980. gadā motociklu kopskaits jau sasniedza ceturtdaļmiljonu. Viena miljona barjeru rūpnīca pārvarēja 2001. gadā. Desmit gadu vēlāk rūpnīcas personāls varēja svinēt divu miljonu motociklu izgatavošanu. „Šodien Berlīnes rūpnīcas montāžas konveijerus ir pametuši trīs miljoni BMW motociklu. Bez šaubām mēs šo BMW Motorrad un Berlīnes fabrikas veiksmes stāstu turpināsim,” paziņoja vadītājs Šramms.

 

 

BMW Werk Berlin: BMW globālās motoražošanas mugurkauls

 

Pašlaik intensīvākajās stundās jauns motocikls no konveijera noripo ik pēc 65 sekundēm, kopā līdz pat 800 vienībām dienā. Lai tas varētu notikt, BMW Group turpina investēt Berlīnes ražotnes paplašināšanā un jaunās tehnoloģijās. 2018. gadā tika izgatavoti vairāk nekā 130 000 motociklu, to skaitā ap 8000 sūtīšanai gatavu montāžas komplektu, kas paredzēti salikšanai Taizemē un Brazīlijā. Berlīnes rūpnīca ir pasaulē vienīgā BMW Group pilna cikla ražotne, kur izgatavo motociklus, skūterus un daļas. Esošajā starptautiskajā tīklā ar ražošanu Brazīlijā, Taizemē, Ķīnā un Indijā Berlīnes uzņēmums ir vārti uz pasauli un veido BMW Motorrad vispasaules ražošanas mugurkaulu.

 

Jaunumi

© 2016 SIA Inchcape Motors Latvia Privātuma politika Sīkdatņu politika BMW Motorrad Inchcape Motors Latvia MINI Inchcape International BMW website