Viena vēsture, neskaitāmi stāsti

Cilvēki, kuri būtiski veido BMW motociklu vēsturi, pārsniedz normas. Viss sākās ar galveno konstruktoru Maksu Fricu (Max Friz), kurš izstrādāja pirmo BMW motociklu, kas 1923. gada 28. septembrī tika prezentēts Vācijas automobiļu izstādē. Viņam sekoja dizaineri, sacīkšu braucēji un nozares celmlauži, kuri tāpat izaicināja esošo status quo. 1924. gadā Rūdolfam Šleiheram (Rudolf Schleicher) bija vadošā loma BMW R 37 dzinēja – pirmā BMW Motorrad sporta modeļa – izstrādē. 1937. gadā Ernsts Jakobs Henne (Ernst Jakob Henne) ar BMW 500 Kompressor, kas bija aprīkots ar pilnu apdares paneli, pārspēja ātruma uz zemes rekordu, sasniedzot 279,503 km/h. 1939. gadā Georgs “Šoršs” Maijers (Georg “Schorsch” Meier) ar BMW Kompressor uzvarēja Menas salā notikušajās senioru TT sacīkstēs kā pirmais nebritu autosportists. Arī šodien BMW Motorrad darbinieki turpina domāt par nākotni, izstrādājot, piemēram, jaunas transportlīdzekļu koncepcijas, kas balstītas uz jaunām piedziņām.

+ Lasīt vairāk
Ilustrēts mākslas darbs par godu BMW Motorrad 100 gadu jubilejai 2023. gadā

100 gadi vienā attēlā

100 gadi mākslas darbā: šis motīvs rotaļīgā un ilustratīvā veidā izceļ BMW Motorrad vēsturi, kas aptver veselu gadsimtu. Kādus pavērsiena punktus varat saskatīt? Boksera tipa dzinējs, Parīzes-Dakāras uzvarētāja poza, jubilejas modelis ar loku, BMW grupas rūpnīca Berlīnē un daudz kas cits.

+ Lasīt vairāk
“ 

Jūsu stāsts padara mūsu stāstu pilnīgu x 100 gadi

 ”

Makss Frics –
galvenais dizainers no 1917. gada

No 1917. gada Makss Frics kļuva par BMW galveno dizaineri, pievēršoties savai lielajai kaislībai – motociklu izstrādei. Vien četru nedēļu laikā viņš izstrādāja pilnu dizainu uz papīra. Viņa redzējums – BMW R 32 – tiks prezentēts Vācijas automobiļu izstādē 2023. gada septembrī. Pārējais ir vēsture.

Hanss A. Muts –
galvenais dizainers no 1971. gada

Hanss A. Muts pirmo reizi kļuva par BMW Motorrad dizaineru 1971. gadā. 1973. gadā viņš savu aizraušanos ar ātrumu pārnesa uz ceļu ar pirmo BMW Motorrad superbaiku. R 90 S stils apkārtējos liek izjust kaislību. Tam sekoja daudzas stilistiskās ikonas BMW Motorrad produktu vēsturē.

Edgars Hainrihs –
dizaina nodaļas viceprezidents no 2012. gada

Kopš 2012. gada, kad Edgars Hainrihs pārņēma vadību, uzņēmums ir radījis tūrisma enduro ikonu BMW R 1200 GS un supersporta S 1000 RR, kā arī daudzus citus motociklus. Tomēr viņš pievēršas arī mobilitātes elektrificēšanai, piemēram, izstrādājot avangardisko CE 04 elektrisko skūteri vai ambiciozus motociklus, piemēram, AMBY 2022 vision.

Divi modeļi, kas paredzēti entuziastiem jubilejas reizē

Divi modeļi, kas paredzēti entuziastiem jubilejas reizē

2023. gadā mēs atzīmēsim savu vēsturi ar diviem modeļiem: BMW R 18 100 Years un BMW R nineT 100 Years. R nineT ar hromēto tvertni un tehnoloģiju “krāsa uz hroma” atgādina 1969. gada R 75/5. R 18 ar piliena formas tvertni atspoguļo 1936. gada R 5 dizainu. Katrs no šiem diviem īstiem entuziastiem paredzētajiem modeļiem ir izlaists ierobežotā skaitā: vien 1923 motociklu.

+ Lasīt vairāk

100 gadu stila un piederumu

Ideāli piemērots jubilejai: mūsu Edition 100 Years apģērbs, piederumi un papildaprīkojums. Izstrādājumi ir neatkārtojami, piemēram, pateicoties unikālām detaļām, īpašām šuvēm vai retro piegriezumiem. Piederumi, piemēram, somas un motociklu paklājiņi, kas pieejami dažādos dizainos un izmēros, ir atpazīstami pēc to 100 gadu logotipa. Atklājiet 100 Years Edition izstrādājumu klāstu šeit.

+ Lasīt vairāk

Vēsture turpinās

spinner