Brauciens virs zemes

BMW Motorrad un LEGO Technic radījuši Hover Ride konceptmodeli

Robežu pārcelšana vienmēr ir bijusi Motorrad daļa. Mobilitātes nākotne ir pārsteigumu pilna – kā tas redzams piemērā ar lidojošu bokserdzinēju. Viss sākās ar konstruktoru.

LEGO dizaineri ir izjutuši uzvaras garšu. Viņi meklē savu nākamo piedzīvojumu. Dāņi no krāsainiem klucīšiem jau ir uzbūvējuši miniatūru R 1200 GS konstruktoru. "Ar LEGO Technic varat radīt jebko, pat nākotni," pārliecinoši stāsta dizainers Larss Tīgesens [Lars Thygesen]. Ar šādu domu lidojumu LEGO komanda un BMW Motorrad izvēlas sev jaunu izaicinājumu.  

+ Lasīt vairāk

Ambiciozs mērķis – izveidot futūristisku motociklu, kas atbildēs uz jautājumu, kāda varētu izskatīties motobraukšanas nākotne. Ačgārna pasaule: LEGO dizaineri izmanto savu konstruktoru par konceptmotocikla pamatu. Tālāk notika kas fenomenāls. Nākotnes motociklu veido tieši tās pašas detaļas, kādas ir LEGO Technic R 1200 GS Adventure, kas BMW Motorrad dizaineriem radīja iespaidīgu problēmu.

+ Lasīt vairāk

BMW ceļ jūs spārnos

Viņi spēj sasniegt neiespējamo. Darbinieki Minhenē iedzīvina dāņu redzējumu un izstrādā īstu lidojošu motociklu, izmantojot konstruktoru – lidojošu motociklu, kas peld virs asfalta. Lidojošs motocikls. Aleksandru Bukanu [Alexander Buckan], BMW Motorrad transportlīdzekļu dizaina nodaļas vadītāju, aizrauj šis nākotnes redzējums: “Radīt fantastisku redzējuma modeli, izmantojot LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure konstruktora detaļas, bija izcila ideja un liels radošais izaicinājums.

BMW Motorrad koncepcijā iestrādātais dizaina DNS ar tādiem īpašajiem elementiem kā bokserdzinējs un GS raksturīgais siluets, ietekmējoties arī no LEGO Technic dizaina valodas.” Dodieties jebkur un veidojiet nākotni. Šķiet, ka LEGO Technic un BMW Motorrad ir garīgi brāļi. 

+ Lasīt vairāk

MOTOCIKLS – KONSTRUKTORS

Abi projekta partneri jau iepriekš ir pierādījuši, ka to darbības pamats ir viens un tas pats: varam pieņemt, ka BMW R 1200 GS Adventure ir pabijis gandrīz visur uz šīs planēta, nekad iepriekš Larsa kabinetā Billundā Dānijā. Larss sēž pie sava rakstāmgalda; viņam blakus ir iespaidīgā 260 kilogramus smagā un ar 125 ZS apveltītā mašīna. Dānis novēro motociklu; viņa acis skenē dakšu, tad viņš savu skatienu pievērš atpakaļ savai sarežģītajai ilustrācijai. 

+ Lasīt vairāk

FANTĀZIJA KĻŪST PAR REALITĀTI

Kāpēc šis motocikls no visām iespējamām vietām atrodas tieši šajā birojā? Šis dānis ir bijis LEGO Group dizainers gandrīz 25 gadus. Vairāk nekā piecus gadus viņš skicējis LEGO Technic transportlīdzekļus. Par to, ka blakus viņa rakstāmgaldam atrodas šī mašīna, viņam jāpateicas BMW Motorrad. 2015. gada augustā Minhenes uzņēmums pirmo reizi sazinājās ar radošo konstruktoru arhitektu no Billundas. Ideja: radīt LEGO Technic modeli no īstas mašīnas. Dāņu rotaļlietu uzņēmums jau iepriekš ir sadarbojies ar BMW Group, lai īstenotu MINI Cooper LEGO Creator klāstā. Tehnisko prasmju entuziasti jau iepriekš bija konstruējuši motociklus. Bet līdz šim šie modeļi bijuši tikai virtuāli. Tagad kā modelis pozēs īsts motocikls. 

+ Lasīt vairāk

GS atbilst visām prasībām

GS atbilst visām prasībām

Idejas sākumstadijā tika apsvērts izmantot vairākus modeļus. Tomēr atlases procesā augšgalā izvirzījās Adventure, jo no visiem variantiem tas vienīgais atbilda LEGO Technic kritērijiem: funkcionalitātei, autentiskumam un konstrukcijas sarežģītībai. R 1200 GS Adventure izrādījās perfekts kandidāts.  

+ Lasīt vairāk

Ambīciju atraisīšana

Kad Larss dzirdēja par šo ideju, viņam uzreiz bija skaidrs, ka šis būs viņa projekts. "Motocikli ir mana aizraušanās, un tas, kas man šķita īpaši – konstruēt šīs mašīnas, pievēršot uzmanību vissīkākajām detaļām," paskaidro dizainers. Kaut arī viņam ir bagātīga pieredze, šis projekts rada jaunus izaicinājumus. “Šis ir īpašs motocikls ar daudzām netradicionālām īpašībām.

Dakša, divplecu svira un vienpleca svira uz aizmugurējā riteņa. Jau iepriekš ar LEGO Technic esmu konstruējis daudzus motociklus, bet vēl nekad ar tādām īpašām funkcijām kā šīs," mums stāsta Larss. Izaicinājums viņā atraisa ambīcijas, un viņš nekavējoties ķeras pie darba. 

+ Lasīt vairāk

Strādāšana kā tulkam

Strādāšana kā tulkam

Svarīgā tikšanās ar BMW Motorrad norisinās mēnesi pēc sākotnējās saziņas. Uz konferences galda jau atrodas miniatūrs Adventure modeļa prototips. Partneri ir vienisprātis, ka modelis ir iespaidīgs, un darbs pie projekta var sākties. Larss nekavējoties ķeras klāt. Ar sagatavošanās posmā svarīgāko instrumentu – motociklu – blakus savam rakstāmgaldam. "Tas bija ārkārtīgi noderīgi, jo varēju smalki izpētīt detaļas un izmērīt proporcijas." Larsa darbs ir ļoti līdzīgs tulkotāja darbam. Viņš ieklausās oriģinālajā mašīnā, fiksē metāla motocikla teiktos vārdus, pārdomā tos un iztulko tos LEGO Technic valodā. Un šādi tika īstenoti vairāki modeļi, kuri tagad ir ceļā uz Minheni. 

+ Lasīt vairāk

VISI SPĒLĒJAS AR LEGO

Satiekoties ar BMW Motorrad atbildīgajiem dizaineriem, Larss demonstrē savus prototipus. Viņi ir sajūsmināti, ka viņu radīto mašīnu izmanto LEGO Technic. Taču ceļš uz ideālo modeli vēl nav galā.  

+ Lasīt vairāk

Par to joprojām diskutē, detaļas tiek apspriestas un, protams – ar to spēlējas. Būdami brīvi no ierobežojumiem un regulām bavārieši uzbūvē arī savu virtuālo modeli, un rotaļas ar rotaļu klucīšiem tuvākajās nodaļās izplatās kā uguns.

+ Lasīt vairāk

Sarežģītākais uzdevums

Sarežģītākais uzdevums

Larss lido atpakaļ uz Dāniju ar svaigiem iespaidiem. Arī viņa smalkās zināšanas par šo mašīnu ir kļuvušas plašākas. Runa ir par tādiem smalkumiem kā faktu, ka logotips uz mašīnas ir sašķiebies, kamēr braucējs nav uz tās uzsēdies; tikai tad logotips iztaisnojas. Larsa uzmetumu virziens ir pareizs. "Tā bija tiešām radoša diskusija, bet mums tik un tā bija vienots domu gājiens," stāsta LEGO dizainers, aprakstot savu apmeklējumu. Atgriežoties Dānijā, vienpusējais atvāžamais balsts maksimāli pārbauda Larsa spējas. "Ir grūti to stabilizēt, jo tā ir tikai plastmasa. Lai nu kā – dānim izdevās uzbūvēt šo ārkārtīgi svarīgo detaļu no esošajiem klucīšiem. Viņa GS modelim neviens LEGO elements nebija speciāli jākonstruē. "Man nebija jāpieļauj nekādi kompromisi," stāsta Larss, runājot par grūtāko uzdevumu īstenošanas gaitā. 

+ Lasīt vairāk
Redzēt dizaina studiju Minhenē mani iedvesmoja. ”

Larss Tīgesens

PĒDĒJAIS PĀRBAUDĪJUMS

Viņa neatlaidība beigās atmaksājās. Kad BMW Motorrad dizaineri 2016. gada martā ieradās apmeklēt LEGO galveno mītni, modelim tika veikti pēdējie uzlabojumi. Tad tam jāiztur stingri LEGO dizaina novērtējumi. Bet tad, kad piemērotības aizstāvji neatrada nekādas vainas un deva zaļo gaismu, "visi ir priecīgi", kā saka Larss. Tagad viņš gatavojas savam nākamajam GS piedzīvojumam: bezceļu motobraukšanai apvidus motobraukšanas parkā Enduropark Hechlingen.    

+ Lasīt vairāk

Citi stāsti, kas jūs varētu interesēt

Piemēroti motocikli

spinner